Z jakich elementów składa się biologiczna oczyszczalnia ścieków?
Biologiczne oczyszczalnie ścieków są ekonomiczną i skuteczną propozycją skierowaną do właścicieli domów jednorodzinnych oraz zakładów przemysłowych, którzy poszukują ekologicznej i tańszej alternatywy dla utylizacji ścieków. W jaki sposób działają takie oczyszczalnie i z jakich elementów się składają?
W jaki sposób działa biologiczna oczyszczalnia ścieków?
Biologiczna oczyszczalnia to jeden, duży zbiornik o monolitycznej budowie. Wewnątrz znajduje się kilka oddzielnych komór, które zapewniają filtrację i oczyszczanie ścieków we właściwy sposób. Duże znaczenie odgrywa największa komora w formie osadnika wstępnego i komora ze złożem biologicznym. W osadniku wstępnym dochodzi do rozdzielenia kożucha i osadu za pomocą procesów mechanicznych i fermentacji beztlenowej.
Biologiczna oczyszczalnia ścieków prowadzi to do produkcji trzech składników – wody, dwutlenku węgla i zanieczyszczeń stałych. Do reaktora dociera tylko wstępnie oczyszczona woda, która jest ponownie oczyszczana za pomocą złoża biologicznego. Błona śluzowa rozwijając się, sprawia, że woda jest oczyszczana w ok. 98%. Bakterie rozkładają substancje organiczne i powodują, że oczyszczenie w formie wody pościekowej. Może być używana z powodzeniem do nawadniania roślin i mycia sprzętu ogrodowego.
Z czego składa się biologiczna oczyszczalnia ścieków?
Istotnym elementem budowy biologicznej oczyszczalni ścieków, jest także komora separująca, klarowania oraz osadnik wtórny. Komora separacji bardzo skutecznie oddziela tłuszcz od wody. W komorze klarowania dochodzi do odkażenia wody pościekowej. Osadnik pełni natomiast rolę magazynowania nadmiernego osadu. Każda z oczyszczalni, które oferuje sprzedaż i montaż oczyszczalni Eko-Bio, wyposażona jest także w specjalny właz, który zapewnia wykonywanie podstawowych czynności konserwujących oraz kominki wentylacyjne pozwalające wydostawanie się na zewnątrz gazów powstających na skutek fermentacji.
Jakie zalety ma biologiczna oczyszczalnia ścieków?
Biologiczna oczyszczalnia ścieków daje możliwość odprowadzenia oczyszczonej wody i wykorzystania jej m.in. do podlewania ogródka. Takie instalacje zapewniają również łatwość obsługi, która wymaga tylko uzupełniania preparatu bakteryjnego oraz wybierania powstałego osadu. Takie systemy są ekologicznym rozwiązaniem.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana